16 października 2020 16:57 | Aktualności

Ślubowanie uczniów klasy I

16 października 2020r. w naszej szkole odbyło się ślubowanie uczniów klas I. Uczniowie przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób. W odświętnych strojach, w kolorowych biretach na głowach pierwszacy błysnęli talentem. Znajomość przepisów ruchu drogowego, pięknie zaśpiewane piosenki, przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole. Po części artystycznej w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani wicedyrektor Elżbieta Nowakowska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia" - mówiła pani dyrektor, dotykając ołówkiem - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Każdy z uczniów otrzymał pamiątkowe dyplomy i zakładki. Rodzice, choć nie mogli, ze względu na panującą pandemię być razem ze swoimi dziećmi, pamiętali o ich święcie, przygotowując dla każdego ucznia drobny upominek. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

Filmy: